Tento e-shop využívá cookies

Tento eshop používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analyzácii správanie návštevníkov. Používaním stránok s týmto súhlasíte.

Vážení zákazníci, z dôvodu pokračujúcich krízových opatrení prosíme, aby ste venovali pozornosť nasledujúcim informáciám: Aj ďalej je možné objednávať tovar iba na dobierku, no v rámci Slovenska môžu dopravné spoločnosti prijímať iba platbu kartou. Ospravedlňujeme sa za prechodné zníženie komfortu a ďakujeme za pochopenie. Tím Roth Czech

Sprchové kúty

Najčastejšie otázky

Ak chcete nájsť vhodný sprchovací kút alebo dvere do niky z ponuky nášho e-shopu https://www.roth-shop.cz, je dobré si najprv rozmyslieť, aký tvar a veľkosť potrebujete. V rozbalené ponuke horného menu pod záložkou "SPRCHOVÉ KÚTY" potom môžete voliť podľa sérií (zoradené od najluxusnejších po ekonomicky úsporné varianty), tvaru a rozmeru.

Pre konkrétne určenie, akú veľkostnej variantu si máte objednať, je veľmi dôležité odpovedať si na dve základné otázky:
1. Budete inštalovať dvere alebo sprchovací kút na sprchovú vaničku?
2. Alebo zvolíte moderné bezbariérové ​​riešenie s inštaláciou priamo na dlažbu?

1. Vanička má určitú veľkosť a naše sprchové kúty sú uspôsobené svojimi inštalačnými rozmermi tak, aby išli na štandardnej vaničky dobre usadiť. Tu vám tak stačí sa orientovať menovitými rozmermi produktov. Na štvorcovú vaničku 900 × 900 mm tak môžete voliť akékoľvek štvorcové kúty a kombinácie dverí a bočných stien v rozmere 900 (napr. LLDO1 / 900 + LLB / 900 https://www.roth-shop.cz/lldo1llb).

2. K inštalácii na dlažbu alebo do niky máme dôležitú radu
Ak nie je možné zvoliť iný druh výplne ani profilu, potom nie je u daného produktu taká varianta dostupná v štandardnom prevedení. Ak však máte napriek tomu záujem o inú výplň, neštandardné rozmer alebo inak upravený výrobok, napíšte si dopyt na ATYP na adresu: servis@roth-czech.cz

Výber ponúkaných variantov je pri každom produkte zobrazený a volíte ponúkané možnosti z rozbaľovacích roletiek podľa veľkosti (alebo šírky), druhu výplne, farby profilu (ak je možnosť výberu) prípadne typu kombinácia dverí a pevnej steny.

Chcete riešiť neštandardné rozmery sprchovacieho kúta, dverí do niky alebo vaňové zásteny? Okrem ohnutých skiel štvrťkruhových kútov, ktorá sa nedajú zadávať v atypických rozmeroch, sme schopní vám pomôcť zrealizovať každý sprchový priestor. Máte záujem o inú výplň, neštandardné rozmer alebo inak upravený výrobok? Napíšte si dopyt na ATYP na adresu: servis@roth-czech.cz.

Do správy dajte okrem stručného popisu situácie aj svoju adresu a telefón, aby sa s vami mohol spojiť servisný technik, ktorý vám priestor presne zameria a pomôže s výberom vhodného riešenia. Toto zameranie máte od našej spoločnosti ZADARMO.

Výber ponúkaných variantov je pri každom produkte zobrazený a volíte ponúkané možnosti postupne z rozbaľovacích roletiek podľa veľkosti (alebo šírky), druhu výplne, farby profilu (ak je možnosť výberu) prípadne typu kombinácia dverí a pevnej steny.

V prípade, že si nie ste istí ako vykonať správnu inštaláciu, kontaktujte prosím naše servisné oddelenie servis@roth-czech.cz. Naši technici vám radi poradia ako správne postupovať.

V ponuke našich e-shopov sa môžete stretnúť s podobnými typmi dverí a kútov naprieč celým profilom výrobkov od tých najlacnejších až po luxusné varianty. Na prvý pohľad môžu pôsobiť podobne, ale rozdiely možno nájsť v technických detailoch. Či už sa jedná o silu použitého bezpečnostného skla, materiálu a spracovania kovania, pojazdov, tesnenia, madiel či iných súčastí, vždy je našou snahou ponúknuť vám čo možno najkvalitnejší produkt v danej cenovej relácii.

V ponuke roth-czech (roth-shop) sú iba aktuálne katalógové produkty našej spoločnosti. V ponuke e-shopu outlet.roltechnik.sk, ako už názov napovedá, sú produkty, ktoré boli z katalógovej ponuky vyradené, alebo boli vyrábané špeciálne pre zahraničné trhy.

Náhradné diely pre katalógové produkty nájdete priamo na objednanie na našom e-shope https://www.roth-shop.cz/. Hľadať môžete cez ponuku hlavného menu, prípadne fulltextovo pomocou lupy.

Rovnako tak sa môžete k náhradným dielom dostať jediným kliknutím zo stránky daného výrobku.

V prípade, že nemôžete nájsť potrebný náhradný diel, nie ste si istí názvom výrobku, alebo chcete zistiť možnosť alternatívneho riešenia ND, napíšte si dotaz na adresu: objednavky@roth-czech.cz. Do správy uveďte okrem stručného popisu problému tiež svoje kontaktné údaje a priložte fotografie produktu a potrebného dielu, aby sme mohli správne určiť Váš výrobok a nájsť zodpovedajúce náhradný diel.

Pre konkrétne určenie, akú veľkostnej variantu si máte objednať, je veľmi dôležité odpovedať si na dve základné otázky:
1. Budete inštalovať dvere alebo sprchovací kút na sprchovú vaničku?
2. Alebo zvolíte moderné bezbariérové ​​riešenie s inštaláciou priamo na dlažbu?


1. Vanička má určitú veľkosť a naše sprchové kúty sú uspôsobené svojimi inštalačnými rozmermi tak, aby išli na štandardnej vaničky dobre usadiť. Tu vám tak stačí sa orientovať menovitými rozmermi produktov. Na štvorcovú vaničku 900 × 900 mm tak môžete voliť akékoľvek štvorcové kúty a kombinácie dverí a bočných stien v rozmere 900 (napr. LLDO1 / 900 + LLB / 900 https://www.roth-shop.cz/lldo1llb).


2. K inštalácii na dlažbu alebo do niky máme dôležitú radu - najprv si určite výrobok, ktorý sa vám páči a miesto pre neho potom nechajte vymurovať a obložiť presne pre jeho inštalačné rozmery. Predídete tak problémom so zlým spádovaním, väčším rozmerom niky a nutnosti zadávať nákladnejšie atypické riešenie. Rozmery nevyhnutné pre správnu prípravu sprchového priestoru nájdete u každého výrobku v Montážnym návode i samostatných Technických špecifikáciách. Oboje si pohodlne vopred stiahnete pri každom výrobku na e-shope https://www.roth-shop.cz/ (trolujte dole k dokumentom k stiahnutiu) aj na našom webe https://www.roth-czech.cz/ v záložke "NA STAHNUTIE"

Veľké množstvo našich výrobkov sa snažíme mať pre vás pripravené na sklade, ale sme výrobná spoločnosť a niektoré výrobky vyrábame až na základe objednávky. Informácie o predpokladanej dobe (spôsobu) dodanie nájdete ako na e-shope, tak na našom webe.

Rádius vaničky a podobne aj sprchovacieho kúta (potom všetky rozmery budú len o trošku menšia) zistíte jednoduchým meraním podľa informácií, ktoré nájdete tu: https://www.roth-czech.cz/urceni-radiusu-vanicek

Pravé a ľavé varianty dverí alebo otváranie najlepšie určíte tak, že sa pri pohľade z vonkajšej strany pozriete, kde sú dvere uchytené a kam sa otvárajú alebo posúvajú. Ľavé dvere majú pánty, vačkový profil alebo pevnú časť vľavo a tam sa tiež otvárajú. Pravé naopak. Rovnako tak pre inštaláciu je pravá a ľavá časť kúta daná pohľadom zvonka.

Bezpečnostné sklá všetkých našich produktov (okrem sériu PROJECT) sú už z výroby ošetrené špeciálnou ochrannou vrstvou RothETC pre uľahčenie údržby. Každé sklo je ošetrené logicky z vnútornej strany sprchovacieho kúta, dverí alebo zásteny. Táto strana je tiež označená samolepkou s logom RothETC. Pokiaľ nie je rozlíšená pravá a ľavá varianta a produkt je tak stranovo pre inštaláciu univerzálne, v takom prípade je už vo výrobe tiež ošetrenie skla vrstvou RothETC nanesené z oboch strán. Viac informácií k ochrane skla na adrese https://www.roth-czech.cz/easy-to-clean

Na našom webe https://www.roth-czech.cz/ nájdete u produktov tabuľku rozmerových variantov. Ak je tento výrobok vystavený u nás alebo u niektorého z predajcov, aby ste si ho mohli prezrieť, kliknite na záložku "POZRIEŤ NAŽIVO". Tak zistíte, kde je produkt k videniu

Ak nie je rozlíšená pravá a ľavá varianta produktu, je možné ho inštalovať univerzálne smerom doprava aj doľava. Stačí postupovať podľa montážneho návodu a všetko len inštalovať stranovo opačne. V takom prípade je už vo výrobe tiež ošetrenie skla vrstvou RothETC (mimo sériu PROJECT) nanesené z oboch strán.

Nastavovacie profily, ktoré vám pomôžu dosiahnuť potrebné inštalačné šírky, pokiaľ nie je rozdiel od štandardného rozmeru produktu príliš veľký, nájdete na našom webe tu: https://www.roth-czech.cz/nastavovaci-profily. Opis určuje, pre aké produkty je daný nastavovací profil vhodný a z nákresu potom zistíte, koľko milimetrov taký profil na inštaláciu pridá a aký maximálny počet profilov celkom doporučujeme použiť.

Naša špeciálna ochranná vrstva RothETC je pri správnej údržbe schopná vydržať až 10 rokov. Na čistenie a oživenie tejto úpravy je potrebné používať doporučené prípravky: https://www.roth-shop.cz/rothetc-cleaner a https://www.roth-shop.cz/rothetc-complete-care, ktorým možno túto ochranu vytvoriť aj na skle, ktoré predtým nebolo vrstvou RothETC vybavené už z výroby.

https://outlet.roltechnik.sk/otvaracie-jednokridlove-sprchove-dvere-obco1-s-pevnou-stenou-obcb

14.01.2022
Dobrý deň, chcem sa spýtať na výšku dverí a steny a či to môže byť stranovo ľubovoľne otočené. S pozdravom Jana
JANA AMBROSOVÁ

Vážený zákazníku, výška koutu OBCO1 + OBCB je 195cm , tento typ je univerzální (dveře mohou být i vpravo a boční stěna vlevo)   , záleží jak jej nainstalujete . 

U tohoto modelu je velice důležité řídit se instalačními rozměry viz. montážní návod zde   https://outlet.roltechnik.sk/editor/image/eshop_products_files/1423/file_en_558.pdf    a    https://outlet.roltechnik.sk/editor/image/eshop_products_files/1002/file_en_525.pdf  


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

náhradný panel na sprchový kút

14.12.2021
Pekný deň. Mám starší sprchový kút Roltechnik,cca 15rokov,model neviem zistiť/RD som kúpil už s výbavou/.Je štvrťkruhový,900x900 Rozsypala sa výplň pevného panelu,ľavá strana,rozmer výplne je 33,5x176,5/plus nejaké mm v ráme./ Našiel som niečo podobné s označením V204 ND03-0794-00-02,briliantový typ výplne,no nikde som nenašiel rozmery,či by sa to dalo vymeniť.Poprosil by som Vás,ak máte možnosť zistiť rozmery výplne a cenu. Ďakujem Marek
Boris Marek

Vážený zákazníku, v případě, že neznáte název výrobku, pošlete prosím fotografie celého koutu na adresu: objednavky@roth-czech.cz. Do zprávy uveďte rozměry potřebného dílu, abychom mohli správně určit Váš výrobek a prověřit dostupnost náhradního dílu.


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Orientacia dveri

01.08.2021
Dobry den, chcel by som sa informovat ohladom orientacie sprchoveho kuta : https://outlet.roltechnik.sk/jednokridlove-sprchove-dvere-obdnlp1-s-pevnou-stenou-obdb orientacia sprchoveho kuta sa vzdy urcuje podla dveri ? a tym padom podla pantov, ked su panty na lavo pri pohlade z vonku kuta tak ide o lavy variant? opsravedlnujem sa za hlupe otazky, ale chcem si byt isty pred kupou. Za odpoved vopred dakujem. Matko.
Matúš Maťko

Vážený zákazníku, ano je to přesně tak , jak píšete (a je velice správné, že se chcete ujistit) .

Orientace koutů se vždy určuje z čelního pohledu , pokud jsou panty dveří po levé ruce jde o levou variantu dveří a v tom případě je pevná stěna pravá. 

Levá varianta dveří OBDNL1  je i vyobrazena na fotce na našich stránkách  https://outlet.roltechnik.sk/jednokridlove-sprchove-dvere-obdnlp1-s-pevnou-stenou-obdb


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

18.04.2021
Ako dlho vydrží povrchová úprava Roth ETC na skle?

Naša špeciálna ochranná vrstva RothETC je pri správnej údržbe schopná vydržať až 10 rokov. Na čistenie a oživenie tejto úpravy je potrebné používať doporučené prípravky: https://www.roth-shop.cz/rothetc-cleaner a https://www.roth-shop.cz/rothetc-complete-care, ktorým možno túto ochranu vytvoriť aj na skle, ktoré predtým nebolo vrstvou RothETC vybavené už z výroby.

18.04.2021
Je možné produktu nastaviť profily?

Nastavovacie profily, ktoré vám pomôžu dosiahnuť potrebné inštalačné šírky, pokiaľ nie je rozdiel od štandardného rozmeru produktu príliš veľký, nájdete na našom webe tu: https://www.roth-czech.cz/nastavovaci-profily. Opis určuje, pre aké produkty je daný nastavovací profil vhodný a z nákresu potom zistíte, koľko milimetrov taký profil na inštaláciu pridá a aký maximálny počet profilov celkom doporučujeme použiť.

18.04.2021
Je možné zmeniť otváranie kúta? A ako poznám, že je kút univerzálny?

Ak nie je rozlíšená pravá a ľavá varianta produktu, je možné ho inštalovať univerzálne smerom doprava aj doľava. Stačí postupovať podľa montážneho návodu a všetko len inštalovať stranovo opačne. V takom prípade je už vo výrobe tiež ošetrenie skla vrstvou RothETC (mimo sériu PROJECT) nanesené z oboch strán.

18.04.2021
Kde je možné vidieť daný produkt?

Na našom webe https://www.roth-czech.cz/ nájdete u produktov tabuľku rozmerových variantov. Ak je tento výrobok vystavený u nás alebo u niektorého z predajcov, aby ste si ho mohli prezrieť, kliknite na záložku "POZRIEŤ NAŽIVO". Tak zistíte, kde je produkt k videniu

18.04.2021
Na ktorej strane je povrchová úprava ROTH ETC?

Bezpečnostné sklá všetkých našich produktov (okrem sériu PROJECT) sú už z výroby ošetrené špeciálnou ochrannou vrstvou RothETC pre uľahčenie údržby. Každé sklo je ošetrené logicky z vnútornej strany sprchovacieho kúta, dverí alebo zásteny. Táto strana je tiež označená samolepkou s logom RothETC. Pokiaľ nie je rozlíšená pravá a ľavá varianta a produkt je tak stranovo pre inštaláciu univerzálne, v takom prípade je už vo výrobe tiež ošetrenie skla vrstvou RothETC nanesené z oboch strán. Viac informácií k ochrane skla na adrese https://www.roth-czech.cz/easy-to-clean

18.04.2021
Ako správne zistiť ľavú / pravú stranu otvárania?

Pravé a ľavé varianty dverí alebo otváranie najlepšie určíte tak, že sa pri pohľade z vonkajšej strany pozriete, kde sú dvere uchytené a kam sa otvárajú alebo posúvajú. Ľavé dvere majú pánty, vačkový profil alebo pevnú časť vľavo a tam sa tiež otvárajú. Pravé naopak. Rovnako tak pre inštaláciu je pravá a ľavá časť kúta daná pohľadom zvonka.

18.04.2021
Ako zistiť rádius môjho sprchovacieho kúta alebo vaničky?

Rádius vaničky a podobne aj sprchovacieho kúta (potom všetky rozmery budú len o trošku menšia) zistíte jednoduchým meraním podľa informácií, ktoré nájdete tu: https://www.roth-czech.cz/urceni-radiusu-vanicek

Potrebujete poradiť?

Maestro robiť dotaz poradne
*
*
*
Vaše osobné údaje nie sú nikde zaevidované a spĺňajú požiadavky GDPR